MEĐUNARODNI PROJEKT NAŠA MALA KNJIŽNICA

Svrha projekta je ponuditi djeci knjigu koja zaokuplja pažnju svojim cjelokupnim sadržajem, potaknuti na čitanje uz promišljanje i aktivno sudjelovati u stvaranju publike koja razmišlja, analizira i usmjereno djeluje na svim područjima društvenog života. Kako bi ispunio svrhu, projekt NMK nudi moderne slikovnice nastale u suradnji s priznatim autorima i ilustratorima. Uz šest slikovnica dolaze i tematske kreativne knjižice koje zanimljivim zadacima i likovnim izazovima potiču djecu na stvaranje i izražavanje, razvoj svijesti o sebi i svojoj okolini, jačanje samopouzdanja i stvaranje vlastitog mišljenja.

MEĐUNARODNI PROJEKT BOOKMARK EXCHANGE
Međunarodni projekt koji svake godine provodi Međunarodna udruga školskih knjižničara. Njime se obilježava Međunarodni mjesec školskih knjižnica, a cilj projekta je razmijeniti straničnike s odabranom školom kako bi se promovirala knjiga, čitanje, knjižnica...
Prema UNESCO-vom Manifestu za školske knjižnice jedan od ciljeva školske knjižnice je omogućiti učenicima doticaj s različitim idejama, iskustvima i stavovima. Biti dio međunarodne zajednice i međunarodne kulture, proširiti dječje horizonte – upoznati djecu iz druge zemlje, upoznati školu drugačiju od naše...

ČITAMO MI, U OBITELJI SVI nacionalni projekt poticanja čitanja u osnovnim školama

Nacionalni projekt „Čitamo mi, u obitelji svi“ želi unutar obitelji osvijestiti potrebu za čitanjem, dobrobiti koje ono donosi i za obitelj kao zajednicu i za dijete kao mladu osobu čije se čitalačke navike tek formiraju. Zahvaljujući namjenskim sredstvima škole koja je  kupila knjige za projekt te time pokazala da prepoznaje, potiče i želi promovirati čitanje u obitelji kao važan i nezamjenjiv vid odgoja budućih čitatelja, postali smo dio velike obitelji u koju je uključeno 115 škola diljem Republike Hrvatske u kojima će ove školske godine učenici trećih razreda svojim kućama nositi ruksak napunjen knjigama. Brojka od 3.647 učenika, među kojima su i učenici naše škole, impresivna je.

SVE NAS SPAJA LJUBAV ISTA

If you wanted to find love in the Victorian era, you'd need to do a little decoding first.