ČITAMO MI, U OBITELJI SVI - nacionalni projekt poticanja čitanja u osnovnim školama

VVeć šest godina nacionalni projekt „Čitamo mi, u obitelji svi“  želi unutar obitelji osvijestiti potrebu za čitanjem, dobrobiti koje ono donosi i za obitelj kao zajednicu i za dijete kao mladu osobu čije se čitalačke navike tek formiraju. Zahvaljujući namjenskim sredstvima škole koja je ove godine kupila knjige za projekt te time pokazala da prepoznaje, potiče i želi promovirati čitanje u obitelji kao važan i nezamjenjiv vid odgoja budućih čitatelja, postali smo dio velike obitelji u koju je uključeno 115 škola diljem Republike Hrvatske u kojima će ove školske godine učenici trećih razreda svojim kućama nositi ruksak napunjen knjigama.  Brojka od 3.647 učenika, među kojima su i učenici naše škole, impresivna je.

Projekt smo započeli u siječnju 2019. godine kada je prvi učenik trećeg razreda svojoj kući ponijeo ruksak s knjigama. U ruksaku se osim knjiga nalazi i Bilježnica dojmova.

Škola je svojim sredstvima kupila knjige za projekt te je tako pokazala da prepoznaje, potiče i želi promovirati čitanje u obitelji kao važan i nezamjenjiv vid odgoja budućih čitatelja, i da itekako shvaća kako financiranjem svoje školske knjižnice namjenskim sredstvima, ne samo za lektiru, već i za sve ostale predmete, a posebice za rekreativno čitanja (čitanje iz užitka) koje je u skladu s UNESCO-vim i IFLA-inim smjernicama za školske knjižnice, ulaže u budućnost naše djece.